Unuttuğunuz Paraları Artık Çekebilirsiniz

Bankada bulunan hesabını unutarak orada olan parasını almayan bütün vatandaşlar, sigorta şirketlerindeki birikimlerini de hiç ama hiç hatırlamadı. Bu sene 125 binden daha fazla sigortalı, sigorta şirketlerinde büyük miktarda para bıraktı. Güvence Hesabı Müdürü olan Küçük, “”Bu sene yaklaşık 125 bin 885 vatandaş sigortada bulunan parasını unuttu. Bu kişilerin unuttuğu toplam meblağ ise yaklaşık olarak 42 milyon 99 bin 911 tl”

Bu sene 125 binden daha fazla sigortalı, hayat poliçesinde birikmiş olan bir miktar parasını ya da aracının hasarlı olan alacağını almayı unuttu. Bu sebepten ötürü daha öncelerde yapılan bir düzenleme ile birlikte sahipleri tarafından hiçbir şekilde aranmayarak sigorta şirketlerinde unutulan bu büyük paraların Güvence Hesabı’na devri kesinlikle kararlaştırıldı.

Buna göre bütün sigorta şirketleri, her senenin başında paralarını unutan bütün sigortalıların listesini yayımlıyacak, hak sahiplerine ise 15 Haziran’a kadar içeride bulunan paralarını almaları için mektup ve telefonla çağrıda bulunacaklar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir