Trump: “Benim İçin Fark Etmez”

20 Ocak’ta başkanlık koltuğunu Obama’dan devraldıktan hemen sonraki dördüncü yabancı devletlerin temsilcisi olarak Netanyahu’yu büyük Beyaz Saray’da güzel bir şekilde ağırlayan Donlad Trump, ortak bir basın toplantısında Ortadoğu’daki Barışı ve de İsrail ülkesinin yeni yerleşim yerleri inşası hakkında bazı belli başlı açıklamalarda bulundu.

Amerika Birleşik Devletleri’nin çok uzun süredir izlemekte olduğu “iki devletli çözüm” perspektifinden çok ama çok farklı bir görüntü çizen Donald Trump, Ortadoğu Barışı için her iki devletli çözüm dışındaki bütün alternatiflere de sonuna kadar açık olduğunu net bir şekilde herkesin önünde dile getirdi.

Her iki tarafın da son derecede anlaştığı çözümün direk kendisine uyacağını altını çizerek vurgulayan Başkan Trump, “İki çözümden herhangi birisi benim için olabilir. İki devletli büyük çözümün aslında çok daha iyi olacağını düşünmekteyim; ama eğer İsrail ve de Filistin artık mutlu olacaksa onların tercihleri her ne ise ben de o tercihi kabul ederim.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir